Novinky

24.6. odpoledne zavřeno

24.06.2022 09:02

Vážení klienti,

dnes 24.6. odpoledne bude ordinace z důvodu terénní operace zavřená. V případě, že něco akutního potřebujete, zavolejte  mi, domluvíme se navečerní hodiny.

Děkuji za pochopení!

MVDr. Julie Lásková

30.6.-10.7. DOVOLENÁ!!

10.06.2022 09:53

Vážení klienti,

30.6.-10.7.  budu na dovolené. Prosím, během června si včas vyzvedněte léky pro dlouhodobě léčené pacienty. Pokud má Vaše zvíře zdravotní obtíže,tak prosím neodkládejte řešení na poslední chvíli a přijďte co nejdříve. 

Zástup během dovolené:

MVDr. Lucia Pospíšilová- objednávky předem na telefonu: 734412676  (malá zvířata- psi, kočky, hlodavci)

MVDr. Ondřej Vlček- objednávky předem na telefonu: 732194645 (velká zvířata- koně, krávy, ovce)

V případě, že se stane, že budou kolegové zaneprázdnění je třeba se obracet na veterinární kliniky, které drží pohotovost.

S kolegy prosím řešte  pouze opravdu akutní případy. Chronické obtíže, kontroly dlouhodobě léčených pacientů,  očkování apod....vyřešíme společně po dovolené.

Děkuji za pochopení!

MVDr. Julie Lásková

3.6.2022 dopoledne ZAVŘENO

02.06.2022 22:09

V pátek 3.6.bude ordinace v dopoledních hodinách zavřená. 

Děkuji za pochopení!

MVDr. Lásková

Poděkování

30.11.2021 17:49

Vážení klienti,

moc a moc Vám děkuji, že jste s námi vydrželi náročné podmínky rekonstrukce omítky domu a také opravy hlavní silnice v Pilníkově. Od zítřka by měl být Pilníkov normálně průjezdný dle dostupných informací. Všechny zákazy a objížďky by měly být zrušeny. Oprava domu je také dokončena a přístup na veterinu je tedy již mnohem pohodlnější. Děkuji Vám za trpělivost, moc dobře vím, že pro starší nebo nemocné lidi to bylo opravdu náročné chodit sem přes rozkopané staveniště. Je to za námi!

MVDr. Julie Lásková

 

Preventivní program pro ovce a kozy

18.03.2021 08:50

Jako každé jaro i letos organizuji hromadné preventivní ošetření ovcí a koz. 

Nově je  na trhu odčervovací přípravek pro ovce proti tasemnicím s praziquantelem- toto u nás několik let na trhu nebylo. TAkže bych určitě doporučila všem chovatelům ovcí tento přípravek letos použít. Jedná se o přípravek Prazimex (uvedený níže v přehledu).

Očkování:

 • Covexin 10 (proti Clostridiovým infekcím): 65,-/dávka
Odčervení:
 • Prazimex inj: 60,-/dávka
 • Panacur sus.: 60,-/dávka
 • Biomec: 45,-/dávka

K cenám je třeba připočíst 21% dph do státní kasy.

Do programu se objednávejte co nejdříve, výroba Covexinu má výpadek, takže je třeba včas rozplánovat celou akci a zajistit dostatek vakcín pro všechny.
Objednávat se můžete na tel: 608218632 nebo mailem na: julie.laskova@gmail.com
 

Nový článek o zubní péči u koní

09.02.2021 21:01

Stručně a jasně jsem sepsala jakým způsobem pečuji o chrup Vašich koní. Co a jak dělám, proč to tak dělám. Mé poznatky a zkušenosti o koňské stomatologii jsou postaveny na nejnovějších trendech v obasti koňské zubní stomatologie, která by měla být především citlivá a bezpečná. 

Článek o ošetření koňských zubů si prosím přečtěte zde: Zu bní ošet ření koní

MVDr. Julie Lásková

Nově poskytuji preventivní zubní ošetření koní!!

10.10.2020 10:20

V letošním roce jsem prošla několika školeními v oblastní koňské zubní prvence. Od září poskytuji zubní prevenci u koní. Používám elektrickou zubní brusku a ošetření provádím vždy zásadně  na sedovaném koni. Bez hluboké sedace není možné provést důkladné ošetření všech zubů. 

Od září 2020 změna ordinačních hodin!!!

09.09.2020 08:31

Vážení klienti, 

dovolte mi Vás informovat o změně ordinačních hodin od září 2020. 

Večerní hodiny 16-18hod byly z pondělí a pátku dané na úterý a čtvrtek. Mrkněte prosím do rozpisu zde: ORDINAČNÍ DOBA

Stále platí, že ten komu daný rozpis nevyhovuje může využít možnosti se objednat na jakýkoliv jiný termín. Pokud to jen trochu jde, snažím se vyjít maximálně vstříc všem, kdo mají náročnou práci nebo péči o rodinu a nemůžou zajistit veterinární péči svých mazlíků v denní hodiny. 

Děkuji Vám  moc za pochopení!

MVDr. Julie Lásková

Registrace čipů

24.09.2019 14:27

Do dokumentů ke stažení jsem vložila pokyny k registraci čipů. Vkládám je i sem do aktualit: registrace-cipu-alvic.pdf (96,8 kB)

Prosím, Ti z Vás, kdo máte rodiče/prarodiče s pejskem, kteří neumí s počítačem/internetem. Zeptejte se jich, zda už byly na čipování a zda provedli registraci čipu. Pomozte jim, případně se obraťte na mě, doděláme to společně. Ať má čipování smysl!

NOVÁ služba!- pohotovostní laboratoř

25.07.2019 09:01

Skvělá zpráva pro nás i pro naše pacienty. Nově máme k dispozici krevní a močové analyzátory přímo v ordinaci. Je to obrovský krok vřed. Usnadnění práce, zlepšení péče především o pohotovostní pacienty, u kterých často chyběla možnost okamžité základní diagnostiky. Více informací zde.

Registr psích dárců krve

21.06.2019 16:42

Vznikl jednotný registr psích dárců krve. 

Jak můžete pomoci:

- registrovat svého psa jako dárce: 

Podmínky k registraci:

 • věk 2-8let
 • váha min.20kg
 • bez chronických chorob a medikace
 • v dobré kondici

- finanční podpora

- vytisknout a vyvěsit leták

Veškeré podrobné informace najdete zde: https://www.cervenatlapka.cz/

 

Jarní očkování a odčervení ovcí a koz

16.03.2019 14:50

V týdnu 1.-5.4. proběhne hromadné preventivní ošetření ovcí a koz. Během ošetření provedeme vakcinaci  vakcínou Covexin 10, odčervení proti vnitřním parazitům, odběry krve na povinné zkoušky v rámci ,,Kontroly zdraví zvířat" .

Vakcinace Covexinem 10: Cílový druh zvířat: ovce a skot. K aktivní imunizaci ovcí a skotu proti chorobám spojeným s infekcemi způsobenými Clostridium perfringens typ A, C. perfringens typ B, C. perfingens typ C, C. perfringens typ D, Clostridium chauvoei, Clostridium novyi typ B, Clostridium septicum, Clostridium sordellii a Clostridium haemolyticum a proti tetanu způsobenému Clostridium tetani. K pasivní imunizaci jehňat a telat proti infekcím způsobeným výše uvedenými klostridiemi (kromě C. haemolyticum u ovcí). Nástup imunity je 2 týdny po primární vakcinaci. Ochranné lhůty: přípravek je bez ochranných lhůt na maso i k mléko.

Odčervení Panacurem 25mg/ml (účinná látka fenbendazol): panacur se používá k léčbě napadení dospělci i nezralými stádii nematodů gastrointestinálního a respiratorního traktu a plochými červy u ovcí a koz jako jsou: Haemonchus spp., Ostertagia spp., Trichostrongylus spp., Cooperia spp., Nematodirus spp., Oesophagostomum spp., Bunostomum spp., Capillaria spp., Trichuris spp., Strongyloides spp., Dictyocaulus filaria, Moniezia spp.
Ochranné lhůty: maso: 14dnů, mléko: 7dní.
 
Odčervení Biomectinem 10mg/ml inj (účinná látka ivermectin): biomectin je širokospektrální antiparazitikum a účinkem na vnější i vnitřní parazity- např: Haemonchus contortus (dospělci, L4), Haemonchus placei (dospělci), Ostertagia trifurcata (dospělci, L4), Trichostrongylus vitrinus (dospělci, L4), Nematodirus filicolis (dospělci, L4), Cooperia curticei (dospělci, L4), Oesophagostomum venulosum (dospělci), Chabertia ovina (dospělci), Trichuris ovis (dospělci).
Ochranné lhůty: maso 28dní, nepoužívat u bahnic, jejichž mléko je určeno pro lidský konzum.
 

Cena: 

 • vakcinace Covexinem 10- 65,-/ks
 • odčervení Panacurem- 60,-/ks
 • odčervení Biomectinem- 40,-/ks
 • odběr krve- 30-50,-/ks
K cenám je třeba připočítat cestovné a DPH 21%.
 
Termíny si prosím  rezervujte telefonicky: 608 218 632.
 

,,GDPR,,

16.05.2018 17:53

Veřejná knihovnička

18.04.2018 17:20

Ráda bych Vás pozvala do naší ,,Veřejné knihovničky.,,

Knihovnička slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih. Máte doma knížku, kterou jste již přečetli, ale je Vám ji líto vyhodit? Přineste ji k nám a vemte si za ní nějakou jinou. Nebo ji tady prostě jen nechte, ať si ji může přečíst někdo jiný.

 

Jak používat naši knihovničku?

 • použití je zdarma 
 • není potřeba žádná registrace nebo evidence
 • knihu si můžete půjčit a vrátit, věnovat, vzít nebo vyměnit za jinou
 • knihy můžete samozřejmě vracet, věnovat nebo přemisťovat na libovolná vhodná místa bez omezení

,,Vypněte počítač a přijďte pobejt.

MVDr. Julie Lásková,,

 

 

 

 

 

Platební terminál

15.03.2018 11:23

Ode dneška je možné platit v ordinaci kreditní kartou. Nyní již nemusíte řešit nedostupnost bankomatu v okolí, ani málo hotovosti v peněžence.