Elektrická zubní bruska na koňské zuby

Nabízím preventivní ošetření koňských zubů. Zubní prevenci u koně je vhodné provádět 1-2x ročně od věku 2 let. Používám elektrickou zubní brusku a ošetření probíhá v sedaci.
 

Pohotovostní laboratoř

Od července 2019 je ordinace vybavena pohotovostní laboratoří, která umí vyšetřit krev a moč různých druhů zvířat na počkání.
Nabízené služby:
  • hematologický analyzátor- 5ti populační diferenciál bílých krevních buněk, stanovení reticulocytů
  • biochemický analyzátor: glukoza, močovina, kreatinin, Alt, Ast, Alp, TAG, bilirubin, cholesterol, bílkovina, albumin, amylása, LDH, CK, Ca, P, Mg...a další
  • močový analyzátor: glukoza, protein, albumin, bilirubin, kreatinin, pH, krev, nitrity, leukocyty, UPC
  • vysokorychlostní odstředivka
  • mikroskop...

Rentgen

Rentgen je nezbytný především pro vyšetření kostních tkání zvířat. Používám přenosný rentgen značky Ecotron s nepřímou digitalizací CR Chrome. Systém je plně mobilní a umožňuje kompletní kvalitní vyšetření jak koní, tak malých zvířat přímo ve Vaší stáji nebo u Vás doma. 

Diagnostický ultrazvuk (sono)

Ultrazvuk je nezbytnou součástí základní diagnostiky. Hodí se především při diagnostice březosti u zvířat všeho druhu. Ale také při vyšetřování ostatních orgánů dutiny břišní od močového měchýře a ledvin, přes střeva, žaludek, játra a ostatní orgány. Pořídila jsem ultrazvuk značky Mindray, vhodný jak pro rektální vyšetření velkých zvířat, tak pro vyšetření břicha malých zvířat.

 

 

 

 

 

 

Zubní ultrazvuk

Zubní ultrazvuk slouží k ostranění zubního kamene. Zubní kámen je častým problémem především malých plemen psů. Vzniká zvápenatěním zubního plaku a zbytků krmiva. Je velmi závažným zdrojem infekce pro celý organismus a silného zápachu z tlamy zvířete. Pokud se u Vašeho zvířete objeví zubní kámen, je potřeba jej odstranit. Vzniklý zubní kámen již nemá smysl ošetřovat čištěním zubním kartáčkem a enzymatickou pastou. Je nutné jej odstranit nejlépe zubním ultrazvukem v celkové sedaci pacienta.  

Pro moji praxi jsem zakoupila zubní ultrazvuk speciálně upravený pro veterinární praxi od renomovaného výrobce WOODPECKER.

 

Videootoskop

Otoskop je přístroj sloužící k vyšetření uší. Vyšetření je vhodné provádět před započetím každé terapie ušního zánětu, zvláště v případě kdy se ušní problémy opakují nebo v případě podezření na prasknutí ušního bubínku. Já používám otoskop napojený na počítačovou obrazovku. Díky tomu si ušní kanál Vašeho zvířete můžete prohlídnout se mnou a případné nálezy Vám můžu ihned ukázat na obrazovce. Vyšetření je nebolestivé.

                                                                   

 

Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr kontroluje tep a měří saturaci krve kyslíkem. Je cennou pomůckou při kontrole anestezie. 

Horkovzdušný sterilizátor

Na sterilizaci chirurgických nástrojů používám horkovzdušný sterilizátor MELAG 75.

 

Čtečka čipů

 

Hospitalizační klec dog savic residence

Vlastníme prostornou bezpečnou klec pro ubytování náročnějších pacientů a pacientů po zákrocích, aby se mohli v klidu vyspat z narkózy. 

 

Narkotizační pistole

K odchytu zdivočelých zvířat (např. těch co byly dlouhodobě na pastvě apod.) používám narkotizační pistoli. Zvíře je možné uspat na několik desítek metrů.